Vyzkoušejte si programování pro děti s MakeITtoday


Po celou sobotu si můžete vyzkoušet jaké je to programovat, tvořit v oborech IT. Přij'dte vyzkoušet, co ve vás je do konferenčního sálu č.2.

Jsme makeITtoday a poskytujeme vzdělání v oboru IT a digitálních technologií pro děti a dopívající. Pořádáme pravidelné pololetní ku

rzy (jak online, tak prezenční), příměstské tábory, workshopy a celkově se snažíme edukovat o důležitosti IT a programovacích dovedností. 

 

Více zde na našich webových stránkách https://makeittoday.cz/index_cz.html 

 

 

Svět se radikálně mění díky novým technologiím. Pokrok nebyl nikdy převratnější a tempo se bude jen zrychlovat. Pouze pasivní uživatelská znalost už nestačí. Programování je nová forma gramotnosti a vstupní bránou k realizaci v oborech, které ještě ani neexistují. Chceme, aby dnešní generace mohla plně využít potenciál dnešní doby a sama si jednou vybrat v jakém oboru, prostředí a zemi bude chtít pracovat a znalosti uplatnit.
 

Náš cíl je je systematicky budovat návaznost a propojení kurzů, workshopů a technických dovedností od 8-18 let. Zaměřujeme se na pravidelné pololetní kurzy, víkendové workshopy a propojení do technologického světa.

Způsob, jakým kurzy probíhají je pro nás alfa omega všeho.

Věříme v přátelskou a neformální atmosféru, kde je lektor mentorem a facilitátorem dalších nápadů. Učíme děti a studenty spolupracovat, nejen soutěžit, sdílet a prezentovat svoje nápady a projekty před ostatními. Lekce je plná interakcí a diskuzí. To vše zábavnou formou-make IT fun- je jedním z našich základních principů.

Naše kurzy jsou pro všechny děti a studenty co rádi tvoří a učí se nové věci.

Ať už na počítači nebo bez něj. Máme zkušené lektory, kteří jsou zvyklí hodinu přizpůsobit různým potřebám a tempu. To jde i díky tomu, že máme malé třídy do 10 studentů. Jako samozřejmost bereme, že holky kurz může bavit úplně stejně jako kluky.